Oğul Özyeğin artık FİBABANKA’nın da yönetim kurulunda

FİBABANKA tarafında KAP’a yapılan bildirimde FİBABANK Yönetim Kurulu Başkanı Hüznü Özyeğin’in oğlu Murat Özyeğin’in (48) yönetim kurulu üyesi olarak atandığı bildirildi.

1998 yılında Bear Stearns & Co. Yatırım Bankası’nın New York ofisinde Şirket Birleşme ve Satın Alma Grubu’nda Finansal Analist olarak iş hayatına başlayan Murat Özyeğin 2000 yılında şirketin Londra ofisine Kıdemli Analist ünvanıyla transfer oldu.

FİNANS DIŞI ŞİRKETLERİNİN BAŞINDAYDI

2003 yılında Türkiye’ye dönerek aile şirketlerinin yönetiminde aktif rol üstlendi. Finansbank ve Fiba Holding’te Stratejik Planlama ve İş Geliştirme bölümlerini kurdu.

2019 yılında FİBA Grubu Yönetim ve İcra Kurulu Başkanlığı’nı üstlenmeden önce yönetim kurulunda üye olarak görev aldı. Grubun finans alanında en büyük iştiraki olan Credit Europe Bank’ın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı’nı, finans dışı tüm iştirak şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptı.

Murat Özyeğin, FİBA Grubu şirketlerindeki sorumluluklarının yanı sıra Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkan Yardımcılığı ve Ekonomi ve Finans Yuvarlak Masası Başkanı – Parlamento ve Kamu Kurumları ile İlişkiler Eşbaşkanı, DEİK/Türkiye-Hollanda İş Konseyi Başkanlığı, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Danışma Kurulu Başkanlığı, Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeliği, Hüsnü M. Özyeğin Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Harvard Üniversitesi Global Danışma Kurulu Üyeliği, Endeavor Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Enerji Verimliliği Derneği Başkan Vekilliği, Global İlişkiler Forumu ve Doğal Hayatı Koruma Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliği görevlerini sürdürüyor.

2016 yılından itibaren Singapur Fahri Konsolosu olarak da görev yapmaktadır.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x