Erdoğan’dan İnci Taneleri yorumu: Yılmaz döktürmüş

Anadolu Ateşi adlı dans topluluğunun Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, “Aslı Şafak’la İşin Aslı” programında, kardeşi Yılmaz Erdoğan imzalı ‘İnci Taneleri’ dizisindeki Dilber karakterinin sosyal medyada gündem olan dansı hakkında konuştu.

ERGÜÇLÜ’NÜN DANS HOCASI ANADOLU ATEŞİ’NDEN

Hazar Ergüçlü’ye dans eğitimi veren Elif Erol’un Anadolu Ateşi dansçıcı olduğunu söyleyen Mustafa Erdoğan, “Elif, çok eski dansçımızdır. Bu dansı bütün memleket beğendi, sadece ben değil… Buna pavyon dansı denmesi, daha dizi başlamadan eleştirilerin başlaması büyük bir saçmalıktı” ifadelerini kullandı.

‘YILMAZ DÖKTÜRMÜŞ’

Mustafa Erdoğan, kardeşi Yılmaz Erdoğan’dan da övgülerle söz ederek “Yılmaz, döktürmüş. Gerçekten çok iyi. Pavyon ve eğlence mekanlarında yapılan şeylerin tavrını çok güzel vermiş.” dedi.

‘ÜLKENİN DANS KONUŞMASI HOŞUMA GİDİYOR’

Erdoğan diziyle ilgili yorumlarına şöyle devam etti:

Ankara karakterli bir dansın, yine Ankara’daki mekânlarda uygulanış biçimidir. Ülkenin dans konuşması da hoşuma gidiyor. Hazar Hanım da gayet başarılı. Fakat dizi izlenmeden garip garip şeyler söylenmesi hiç hoş değil. ‘İnci Taneleri’, baştan aşağı incelenmesi gereken bir çalışma.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x