Sushi DEX, 3,3 Milyon Dolarlık Sözleşme İstismarı Yaşadı

Merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolleri, son yıllarda kripto dünyasının hızla yükselen yıldızları arasında yer alıyor.

DeFi’ın hızla yükselmesi bir yana güvenlik önlemleri konusunda hala problemler yaşayabiliyor. Sushi DEX, güvenlik sebebiyle kullanıcılarının sözleşmeleri iptal etmesini istedi.

Sushi Onay Sözleşmesi İstismarı Yaşandı

Sushi geliştiricileri bugün erken saatlerde, merkeziyetsiz finans protokolündeki bir akıllı sözleşmeye yönelik istismar yaşandığını açıkladılar. Bununla beraber kullanıcıları onayladıkları sözleşmeleri iptal etmeye yönlendirdiler.

Yşanan istismar, özellikle SushiSwap borsasında alım satım yönlendirmesi yapmak için kullanılan ‘RouterProcessor2’ sözleşmesine yönelik gerçekleşti. SushiSwap RouterProcessor2 sözleşmesindeki bir hatanın, 3,3 milyon dolar değerinde bir kayba neden olacağını açıkladılar.

Sözleşmedeki istismarın fark edilmesinin ardından SushiSwap baş geliştiricisi Jared Gray, güvenlik önlemi olarak kullanıcılardan SushiSwap‘teki tüm sözleşmeler için izinleri iptal etmelerini istedi. Ekibin sorunu çözmek için güvenlik ekipleriyle birlikte çalıştığını da ekledi.

DefiLlama geliştiricisi 0xngmi ise istismarın son 4 günde SushiSwap sözleşmelerini onaylayan kullanıcıları etkilediğini açıkladı. Bu olay, DeFi sektöründe bir kez daha güvenlik konusunu gündeme getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir