Cankurtaranlar sudaki herkesin acele çıkması için alarm verdi… Balıkçılar kaçmak için çırpınırken korkunç yaratığı yanlarında

Popüler bir plajda bir drone operatörü tarafından çekilen görüntüler, tüyler ürpertti. Balık tutmak için suya giren üç mızraklı balıkçıya bir köpekbalığının yaklaştığı “korkutucu” an,kameraya yansıdı. NSW Orta Kuzey Sahili’ndeki Forster’da görülen korkunç ziyaretçi, kıyı şeridinde yüzdükten ve hiçbir şeyden şüphelenmeyen diğer yüzücüleri kıl payı geçtikten sonra balık tutmak için bölgeye giden üç balıkçının hemen altında görüldü.

ÇARESİZLİK HİSSETTİ

Cankurtaranlar alarm verdi ve sudaki herkesi aceleyle çıkmaları için uyardı, ancak balıkçıların net bir rotası yoktu ve köpekbalığını fark ettiklerinde paniğe kapıldılar. Drone operatörü Emily Howman, köpekbalığının hareketlerini izlerken büyük bir çaresizlik hissetti. 9News’e “Dronumla yukarıdan hiçbir şey yapamam. Onları uyaramadım bile” dedi.

“TEK YAPTIĞIM İZLEMEKTİ”

“Ses yok, bu yüzden kötü bir şey olacağına dair korkunç bir korku vardı ve yapabileceğim tek şey izlemekti” dedi. Neyse ki kimsenin yaralanmadığı ve bakıcı köpekbalığı olduğu düşünülen ilgisiz hayvan, daha fazla etkileşime girmeden balıkçıları terk etti.

HEMŞİRE KÖPEKBALIĞIYMIŞ

National Geographic’e göre bu köpekbalığı türü, ılık, sığ sularda deniz tabanına yakın yerlerde yaşamayı sever ve genellikle göğüs yüzgeçleriyle kumlu zeminde yürüdüğü bilinir. Boyları üç metreye kadar uzayabilir ve genellikle yavaş hareket eden ve uysal bir yapıya sahiptirler, ancak kışkırtıldıklarında zarar verebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir