Ali Erbaş’ın Kızı Diyanet’in Görevlilerini Sıraya Dizdi, Brifing Aldı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın kızı Merve Safa Likoğlu’nun Diyanet görevlilerini sıraya dizip biring aldığı görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın, Düzce’nin Çilimli ilçesinde vaizlik yapan kızı Merve Safa Likoğlu’nun Diyanet görevlilerini sıraya dizip biring alması sosyal medya da gündem oldu.

Gerçek Gündem’den Filiz Gazi’nin haberine göre, Türkiye Diyanet Vakfı’nın Kahramanmaraş’ta bulunan lojistik deposunda kaydedildiği bildirilen videoda, Diyanet görevlileri Merve Safa Likoğlu’nun sorularını yanıtlayıp bilgi veriyor. Bu esnada Diyanet görevlilerinin tek sıra halinde el pençe divan durmaları, karşılarında denetime gelmiş bir kamu görevlisi olduğu izlenimini veriyor.

İşte o görüntüler ?

Para yardımı çağrısı

Misyonu için “TDV Gönüllüsü” diyen Likoğlu başka bir videoda kendinden emin bir şekilde, tam yetki verilmiş biri kamu görevlisi gibi Diyanet Vakfı adına Çilimli Şubesi’ne para yardımı çağrısında bulunuyor.

Likoğlu, “Çadır kent çadır kent gezdim. İhtiyaç listesi hazırladım. (…) ‘Hocam, böyle yardımlar yavaşladı mı?’ Yavaşladı ya da yavaşlamadı… Beni ilgilendirmez. Ben yavaşlatmıyorum” diyerek şunları söylüyor:

“Bölgeye yardımlarınızı iletmeye devam ediyoruz. Yeni ihtiyaçları açıklıyorum: Penye bluz, namaz eteği…Çadır kent çadır kent dolaştım. Orda bizim her bir çadır kentte görevli hoca hanımlarımız var.  Onlarla konuştum, en çok size ne soruyorlar dedim. Bir liste hazırladım bone çıkmıştı mesela. Hemen bir paramız vardı, bir yerden gelen… Hemen onu alıp, gönderdik. Şimdi de namaz eteği ve bluz göndermek istiyoruz. Hani annelerimiz giyer ya, penye bluz deriz ona. O herkes için şu an ihtiyaç haline geldi. Namaz eteği de aynı şekilde. Böyle bir hayır yapalım dedik. Yardımlarınızı bekliyoruz. ‘Hocam, böyle yardımlar yavaşladı mı?’ Yavaşladı ya da yavaşlamadı… Beni ilgilendirmez. Ben yavaşlatmıyorum. Üç lira, beş lira, on lira… Hatta mesela kenarda köşede hesabınızda para kalmış, 5 lirayı bekliyoruz. Biz yardımların böyle çoğaldığını düşünüyoruz. Çok kocaman bir milletiz biz. Sadece Türkiye dışında yaşayan insanlarımız da çok yardımsever.  Çok küçük desteklerle çok büyük işler yapabiliyoruz. Allah razı olsun bizi aracı kıldığınız için, Türkiye Diyanet Vakfı Çilimli Şubesiyiz. Teşekkür ederiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir